Global Fit znów bryluje w Nadarzynie!

Gdy odbywają się poważne targi traktujące o najwyższej jakości tradycyjnych i regionalnych produktach oraz BIO żywności to nie może tam zabraknąć marki GLOBAL FIT.

W dniach 1-3 czerwca, tym razem już na swoim autorskim stoisku gościliśmy na targach WARSAW FOOD EXPO 2017.

Targi współtowarzyszyły spotkaniu Ministrów Rolnictwa Grupy Wyszehradzkiej poszerzonej o Ministrów reprezentujących Bułgarię, Rumunię oraz Słowenię. Pierwszy raz w historii na targach gościli ministrowie z aż siedmiu Państw!

Na powierzchni ponad 25 tysięcy metrów kwadratowych swoją ofertę zaprezentowało prawie 300 wystawców z Polski, Węgier, Grecji, Słowenii, Litwy oraz Słowacji.

Po raz kolejny stoisko Global Fit cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Przez cały dzień odpowiadaliśmy na pytania gości dotyczące zdrowego odżywiania się i eko stylu życia oraz prezentowaliśmy nasze produkty. Jako jedyna z firm wystawiających oleje prezentowaliśmy niezwykłe połączenie oleju rzepakowego z lnianym. Warto zaznaczyć, że olej lniany sam w sobie nie nadaje się do smażenia, ponieważ zawiera bardzo dużo kwasów wielonienasyconych, ulegających w wysokich temperaturach niekorzystnym przemianom, w wyniku których powstają związki niebezpieczne dla zdrowia. Można go stosować wyłącznie na surowo.

To właśnie niezwykłe połączenie lnu z rzepakiem wyróżnia oleje Global Fit na tle konkurencji, ponieważ daje możliwość zarówno smażenia, jak i stosowania na zimno, zachowując wszystkie wartości odżywcze jak również niepowtarzalny smak i aromat.

Wyjątkowe właściwości naszych olejów zainteresowały również wielu restauratorów oraz mistrzów kulinarnych. Wymieniliśmy się kontaktami i kto wie – być może nasze oleje wkrótce zagoszczą w najbardziej ekskluzywnych polskich restauracjach…

Podczas targów można też było zasmakować jedzenia z całego świata, a także polskiej żywności tradycyjnej i lokalnej, gęsiny, potraw ze ślimaków, dań EKO, wędlin drobiowych, a także aromatycznej kawy. Koneserzy wina również znaleźli coś dla siebie – możliwość degustacji win z Polski, Portugalii oraz Izraela.

Odbyło się również wiele pokazów kulinarnych i cukierniczych, a także warsztaty w wykonaniu mistrzów kulinarnych z całej Polski. Kolejnymi atrakcjami były pokazy i rywalizacje kelnerów, seminaria, wielkie grillowanie, a także Piknik Zbożowy pełen produktów z ziaren polskich zbóż.

Gośćmi specjalnymi targów byli: Ewa Wachowicz, Pascal Brodnicki i Joseph Seelesto, którzy opowiadali o swoich kulinarnych pasjach, smakach oraz zaprezentowali swoje gastronomiczne umiejętności promując przy tym zdrowe gotowanie.

W dalszym ciągu będziemy kontynuować naszą misję: aby każdy jadł zdrowo, a zarazem smacznie. Z pewnością pojawimy się na kolejnych targach aby dalej szerzyć nasze kredo, a Państwu dawać niepowtarzalny i wyjątkowy smak. Do zobaczenia!